Zakład Produkcyjno-Usługowy "Rombex" Sp. z o.o.
Odlewnia metali nieżelaznych
O firmie
Zakład Produkcyjno-Usługowy "Rombex" Sp. z o.o. powstał w 1989 roku w Gdańsku. Obecnie firma prowadzi działalność jako odlewnia metali nieżelaznych, która znajduje się na terenie Gdańskiej Stoczni „Remontowa” w Gdańsku na wyspie Ostrów.
 
Dobre usytuowanie odlewni w stoczniowo-przemysłowej dzielnicy miasta w sąsiedztwie trzech dużych oraz kilku mniejszych stoczni, a także wielu firm z branży stoczniowej, maszynowej, kolejowej spowodowało, że firma solidnie ugruntowała swoją obecność w regionie. Z powodzeniem realizujemy zlecenia dla wszelkich gałęzi przemysłu oferując dobrą jakość odlewów i krótkie terminy realizacji. Korzystając z wieloletniego doświadczenia założycieli a także pracowników firmy świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Firma ROMBEX świadczy usługi z szeroko pojętej branży metali nieżelaznych poczynając od produkcji dla potrzeb przemysłu, przez odlewnictwo artystyczne, odlewanie pomników, tablic pamiątkowych i dzwonów, na zleceniach na potrzeby niewielkich przedsiębiorców i osób prywatnych kończąc.

Szerokie spektrum produkowanych odlewów i świadczonych usług, chęć realizacji zarówno dużych przemysłowych zamówień jak i zleceń jednostkowych, oraz krótkie terminy realizacji a także przystępne ceny tworzą z Z.P.U. „Rombex” Sp. z o.o. idealnego partnera do współpracy.
 
Aktualności
20.05.2014 Witamy na naszej nowej stronie internetowej.
Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna oraz przejrzysty układ ułatwią Państwu zapoznanie się z naszą firmą. Na nowej stronie w możliwie dogodny sposób przedstawiamy naszej główne produkty oraz zakres oferowanych usług. Znajdą tu również Państwo podstawowe informacje na temat stopów metali nieżelaznych najczęściej stosowanych w od
Czytaj więcej →
17.12.2013 Kolejna wielkogabarytowa tuleja wykonana przez ROMBEX.
W ramach seryjnego zamówienia wykonano kolejną wielkogabarytową tuleję z brązu. Tuleja została odlana odśrodkowo z brązu BA1032. Jej średnica zewnętrzna wynosi 580mm a długość 650mm po obróbce zgrubnej! Całkowita masa ciekłego metalu wykorzystanego do odlania tulei wyniosła ponad 600kg!
Czytaj więcej →