Zakład Produkcyjno-Usługowy "Rombex" Sp. z o.o.
Odlewnia metali nieżelaznych
Panewki regeneracja
Łożyska ślizgowe to łożyska nieposiadające ruchomych elementów pośredniczących, jak jest w przypadku łożysk tocznych. W łożyskach ślizgowych element obrotowy (najczęściej czop wału) jest umieszczony w cylindrycznej panewce z pasowaniem luźnym. Często panewka ta jest wylana stopem łożyskowym, który zmniejsza efekty tarcia, jest wytrzymały na zmiany temperatur co w efekcie przedłuża żywotność łożyska.
 
Najczęściej wykorzystywanym w odlewni ROMBEX stopem łożyskowym jest stop na bazie cyny oznaczony jako Ł89L, który jest najlepszym dostępnym na rynku stopem. Wykorzystujemy jednak również inne stopy na bazie cyny (m.in.Ł83, Ł82) oraz ołowiu (m.in. Ł10As).
 
W odlewni ROMBEX regeneruje się wszelkiego rodzaju łożyska ślizgowe, w tym: panewki korbowodowe do starych samochodów, kamienie ślizgowe, listwy ślizgowe, łożyska oporowe, łożyska ramowe, łożyska prądnicy jak i duże łożyska nośne wału śrubowego jednostek pływających.
 
Przy zamówieniu prosimy o przysłanie rysunku technicznego łożyska lub, jeżeli rysunek nie jest dostępny, szkicu lub zdjęcia łożyska z podanymi wymiarami (średnica wału, grubość warstwy stopu łożyskowego, szerokość panewki oraz informacje o ewentualnych podtoczeniach, tzw. jaskółcze ogony.
 
Więcej informacji  pod nr telefonu 58 307 12 02 lub adresem e-mail: rombex@rombex.pl
← Powrót